Чт, 21.09.2023, 14:10
Форум інформатиків України
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Вітання на форумі
Незнайомець
Вітаємо на форумі,
Незнайомцю!

 
зареєструйтесь
Перед реєстрацією обов’язково прочитайте:
Оновлення Учасники Пошук
Особисті повідомлення
Видавництво ’’Аспект’’ Видавництво

  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Модератор форуму: Bandalak, Ktara, НІКОЛЯ, volevikt  
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.5 Факультатив з інформаційних технологій » Позакласна робота з інформатики (Обмін досвідом про роботу гуртків з інформатики)
Позакласна робота з інформатики
Ковшун Дата: Нд, 09.09.2007, 09:41 | Повідомлення № 1
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Шановні Колеги!!!
Поділіться будь-ласка досвідом роботи гуртків, факультативів з інформатики.

Шановні форумчани!!!!!
Повідомлення, які не відповідають темі або несуть некорисний зміст будуть видалятись без попередження!!!


Відредаговано: WWW - Ср, 04.06.2008, 01:28
Ковшун Дата: Сб, 15.09.2007, 13:26 | Повідомлення № 2
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
У нашій Любецькій загальноосвітній школі створена ціла низка гуртків комп’ютерної творчості.
Це зокрема:
1. Гурток комп’ютерної графіки. На занняттях цього гуртка діти вчаться виконувати малюнки у графічних редакторах Paint та CorelDraw.
2. "Юний дизайнер". На заняттях цього гуртка учні опановують ази Web-дизайну. Готуються до районних та обласних конкурсів.
3. Гурток комп’ютерної творчості. На заняттях цього гуртка діти вивчають програму PowerPoint. Створюють комп’ютерні презентації, виготовляють електронні посібники для підтримки викладання різних шкільних предметів.
4. Вперше з комп’ютером. Це гурток для самих маленьких учнів школи. В цьому гуртку навчаються діти 3-4 класів.

Кабінет інформатики нашої школи випускає стінну газете "Файл". На сторінках цієї газети висвітлюються матеріали комп’ютерного життя школи. Друкуються матеріали про сучасну комп’ютерну техніку.
В рекреації біля кабінету інформатики розміщені динамічні стенди, на яких вивсітлюється матеріал про новини комп’ютерної літератури. Тут же розміщено стенд про застосування комп’ютерної техніки.

Taras Дата: Ср, 19.09.2007, 11:34 | Повідомлення № 3
Новий користувач
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
У нашому Золочівському економічному ліцеї Львівської області працює ряд гуртків. Причому гуртки працюють у вигляді секцій, які об-єднують учнів у межах вікових категорій 8-11 класи по таких напрямах:
1. Програмування. На заняттях поглиблено вивчається програмування. Учні мають змогу розробляти свої програмні проекти.
2. Інформаційно-лінгвістичий. Створений цього року, який обєднає дітей з метою вивчення іноземних мов, а також учнів з журналістськими здібностями для вивчення видавничих систем для випуску місячної газети ZEL-Iform , а також для видання вланих брошур, книг.
3. Інтернет-технології. Напрямок на вивчення основних технологій мережі інтернет і зокрема розробка і дизайн власних WEB-сторінок.

4. Юний користувач - поглиблене вивчення офісних програм.

Кабінетом інформатики розробив додатково біля кабінету паперовий форум, який ще більше дає можливість обгорювати теми шкільного життя.

kom_adm Дата: Ср, 19.09.2007, 17:34 | Повідомлення № 4
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Quote (Taras)
Кабінетом інформатики розробив додатково біля кабінету паперовий форум, який ще більше дає можливість обгорювати теми шкільного життя.

Паперовий форум!? Це щось новеньке. Розкажіть, будь-ласка, більш детальніше. Чи не пишуть на ньому учні всяких пошлостей? І про що взагалі пишуть. Якщо про шкільне життя, то чому біля кабінету інформатики.
Taras Дата: Пт, 21.09.2007, 20:20 | Повідомлення № 5
Новий користувач
Повідомлень: 16
Нагороди: 0
Рейтинг: 2
Щодо паперового форуму: то власне це звичайний змінний стенд, яким мають можливість користуватися всі учні ліцею. Але перш ніж це зробити вони змушені ознайомитися з правила (ну власне як на будь-яких звичайних форумах в мережі). Після цього хто бажає зареєструватися створює собі нік з аваторою, а також з певним гаслом. Всі повідомлення і ніки опускаються в скриньку, до якої доступ мають модератори даного форуму. Модератори серед, яких є учні і лаборант кабінету інформатики розміщають на даному форумі (пройшовши цензуру, ну як практика показує все поки що в межах норми).
Теми також підбираються модераторами, хоч і додатково можливе опитування на цьому ж форумі.
На рахунок того, чому біля кабінету інформатики, тому що ідею втілив кабінет інформатики.... можливо з часом це буде на загальному стенді.

Якщо бажаєте ознайомитись з правилами роботи даного форуму, то я можу їх вилити на цьому форумі...

kom_adm Дата: Пт, 21.09.2007, 21:27 | Повідомлення № 6
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Quote (Taras)
Якщо бажаєте ознайомитись з правилами роботи даного форуму, то я можу їх вилити на цьому форумі...

Ще питаєте. Мета даного форуму - побільше зібрати корисної інформації для інших вчителів. Паперовий форум це інновація. Мабуть ви створили його одним із перших. Можливо, коли якийсь вчитель прочитає цю тему, собі захоче створити щось подібне. Тому діліться всім, що маєте. І будь-ласка, якщо зможете, зробіть кілька фотографій форуму і завантажте їх на безкоштовний хостінг зображень http://www.imagevenue.com/
Після завантаження фоток на цей сервер, скопіюйте ссилки нижче тексту повідомлення, щоб всі побачили як ваш форум виглядає. Наперед вдячний.
W-w-W Дата: Сб, 02.02.2008, 01:40 | Повідомлення № 7

В нашій школі працює гурток "Комп'ютерний дизайн", на йому працюють учні різних вікових груп. починаєм вчити і працюєм з флеш-програмами, а також розробляєм презентації
filnick Дата: Нд, 10.02.2008, 20:59 | Повідомлення № 8
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Протягом кількох років у школах Дніпропетровщини, а з цього року в ряді інших областей України працює позакласний проект "Інтершкола". Детальніше про нього можна знайти на їхньому сайті http://interschool.net.ua/. Заняття проводять, як правило, вчителі інформатики в позаурочний час. Навчання триває протягом двох років за вісьмома модулями (один навчальний модуль - два календарних місяці) за авторською програмою, розробленою цим сервісно-освітнім центром. Учні (5-11 класів) при вивченні кожного тематичного модуля користуються авторськими ліцензованими мультимедійними програмами. По закінченні школи її випускники отримують сертифікати. Батьки оформлюють з Інтершколою договір, згідно якого центр надає дітям програмне забезпечення, а батьки ці програми оплачують протягом часу навчання (50 грн щомісячно). Вчитель, що веде заняття (він називається тренер-консультант) працює з дітьми своєї школи на базі свого кабінету (це обумовлюється в договорі між Інтершколою та дирекцією на підставі угоди між Інтершколою та управлінням освіти). Вчитель отримує заробітну плату від Інтершколи, певний відсоток ця організація перераховує у фонд кабінету інформатики.
Хотілося б, щоб хтось з учасників форуму поділився, чи не має цієї або подібної структури в їх школі чи районі.

А що стосується моєї школи, то до Інтершколи працював
1. гурток комп'ютерного дизайну (графічні редактори і фотошоп для середнього віку та Веб-дизайн для старшокласників)
2. Гурток юних програмістістів (до 1999 року Бейсік, потім Паскаль)
3. Гурток операторів комп'ютерного набору (Word, Excel)

На протязі кількох років гуртківці видавали свою комп'ютерну газету "Острів знань". Навіть приймали участь у всеукраїнському конкурсі у Миколаєві.

kom_adm Дата: Пн, 11.02.2008, 01:01 | Повідомлення № 9
Ветеран спілкування
Повідомлень: 3767
Нагороди: 19
Рейтинг: 217
Quote (filnick)
Протягом кількох років у школах Дніпропетровщини, а з цього року в ряді інших областей України працює позакласний проект "Інтершкола".

Вперше чую про цей проект. Буде час, загляну на сайт, познайомлюсь.
В нашій Вінницькій та ряді інших областей працює аналогічна організація "Регіональна комп’ютерна школа" (спільний проект МОНУ, ООН та ВАКК - Всеукраїнської асоціації комп’ютерних клубів). Повний курс навчання в даній організації становить 4 роки. Я працюю викладачем в цій школі вже другий рік. Навчається 57 учнів (7 груп). Платять діти також по 50 грн. за місяць. Спочатку вчили Віндовс, потім Ворд, зараз працюємо з Excel. До кожної програми своя методичка з дуже цікавими практичними роботами та електронними додатками. Відверто скажу: навчально-методичне забезпечення в даної організації на висоті, дуже продумані і грамотно розроблені практичні. Хіба що один мінус - діти що 6-го, що 9-10 класу вивчають Excel. Недавно пройли тему "Логічні функції", так вона їм дуууууууууже важко далася, прийшлось пояснювати кілька разів і різними методами поки начебто зрозуміли. Ну а 9-10 класи сприйняли цю тему простіше. Тобто мінус в тому, що різним віковим групам доводиться вивчати один і той же матеріал.
filnick Дата: Пн, 11.02.2008, 18:25 | Повідомлення № 10
Мудрий вчитель
Повідомлень: 2238
Нагороди: 7
Рейтинг: 124
Питання методичного забезпечення згаданих проектів не на першому місці. Такі організації як Інтершкола, Регіональна комп’ютерна школа тощо перш за все переслідують комерційні цілі, а вже потім просвітницькі. Тому для них важливими є кількість залучених дітей - чи то 5-й, чи 11-й клас їм байдуже. А про елементарну вікову диференціацію мова не йде.
zagrelena Дата: Чт, 23.10.2008, 23:28 | Повідомлення № 11
Я тут недавно...
Повідомлень: 24
Нагороди: 0
Рейтинг: 1
З "Інтершколою" працюю вже третій рік. Дуже задоволена. І я і діти. В цьому році двоє моїх учнів стали переможцями Всеукраїнського етапу конкурсу творчих робіт (І місце в номінації "Моя перша презентація" і приз - ноутбук, ІІ місце в номінації "Моя перша книжка" і приз - мобільний телефон). І Чотири чудових дня відпочинку в Коблево. Не зважаючи на підвищення оплати до 75 грн маю добрий набір - 50 чоловік, до речі 8 на третій рік навчання - веб-технології.
лиля Дата: Пт, 31.10.2008, 08:52 | Повідомлення № 12
Новий користувач
Повідомлень: 3
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
гурток комп'ютерного дизайну, де вивчаємо Flash та Photoshop
koljada Дата: Нд, 06.09.2009, 02:24 | Повідомлення № 13
Часто заходить...
Повідомлень: 95
Нагороди: 1
Рейтинг: 10
Приблизно 5 років назад в одного з учнів зявився вдома комп., далі більше. Зараз мабуть половина має, але тенденція така , як тільки купують додому, або другу, все на гурток не ходять. Вдома одразу купа іграшок і поки Вікна не заклинять. В минулому році взагалі бажаючих не знайшлось.
Galashka Дата: Ср, 09.09.2009, 19:42 | Повідомлення № 14
Новий користувач
Повідомлень: 11
Нагороди: 0
Рейтинг: 0
А мене сьогодні запропонували дві години гурткової роботи. Але сказали придумати назву гуртка і план роботи скласти. А я працюю тільки два роки, тому ваша тема мені як раз стане в пригоді. Розкажіть будь ласка побільше про гурткову роботу!
Ковшун Дата: Чт, 10.09.2009, 08:27 | Повідомлення № 15
Досвідчений учасник
Повідомлень: 1462
Нагороди: 1
Рейтинг: 25
Quote (Galashka)
Розкажіть будь ласка побільше про гурткову роботу!

Для початку, визначтесь, який напрямок буде мати Ваш гурток.
А вже потім планування і т.д.
Форум інформатиків » РОЗДІЛ VIІІ: ОБМІН ДОСВІДОМ (УРОКИ, ФАКУЛЬТАТИВИ, ПОЗАКЛАСНА РОБОТА) » 8.5 Факультатив з інформаційних технологій » Позакласна робота з інформатики (Обмін досвідом про роботу гуртків з інформатики)
  • Сторінка 1 з 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Пошук:


© Форум інформатиків України, 2007-2023.